Padomi, kā ietaupīt naudu uz vasaras ballīti

Saule spīd, putni čivina, un pēcpusdienas brīze atnes smalku svaigas gaļas smaržu: tā ir grilēšanas sezonai. Aizmirstiet par 4. maiju un citiem svētkiem. Daudz neformālāki svētki ir tie, kurus radiet jūs paši. Latviešiem patīk gatavot liellopu gaļu, vistas gaļu un cūkgaļu uz liesmas. Nav iemesla, kāpēc jūs nevarat ietaupīt naudu, izbaudot dažas no labākajām grila vietām. Triks? Noslēdziet darījumus un lieciet draugiem piedalīties (galu galā tas ir kopienas pasākums). Lūk, viss, kas jums jāzina, lai apgūtu zemas izmaksas vasaras ballītes mākslu.

Sagatavojieties
Pirms grila gatavošanas ir nepieciešams izveidot plānu. Cik cilvēku apmeklē? Kas ir piedāvājumā? Pielāgojiet savus piedāvājumus ap īpašo cenu piedāvājumiem no vietējā pārtikas preču veikala, lai izvairītos no dārgiem ēdieniem, un pēc tam detalizējiet sastāvdaļu sarakstu, lai nodrošinātu, ka jūs dosieties mērķa virzienā, ejot pa veikala ailēm.

Vai jums nav grila? Pirms dārga grila pievienošanas kredītkartes bilancei, padomājiet par savu apkārtni. Ja jūs dzīvojat dzīvoklī, ir labas izredzes, ka jūs varat atrast grilu, kas atrodas kompleksa stūrī. Iepirkumu sarakstam pievienojiet lētu maisu ar oglēm, nedaudz vieglāku šķidrumu un knaibles, un tas arī viss.

Ja jūs dzīvojat mājā, jautājiet draudzīgam kaimiņam, vai jūs varat aizņemties grilu dienā (vismodernākie grili ir uz riteņiem, lai tos viegli pārvietotu), un uzaiciniet kaimiņu uz savu vasaras ballīti. Joprojām neveicas? Pārvietojiet ballīti: daudzos parkos ir grilēšanas vietas publiskai lietošanai.

Kur ir liellopu gaļa?
Tērzēšana ar vietējo miesnieku ir lielisks veids, kā atrast zemo cenu piedāvājumus pārtikas preču veikalā. Jautājiet par atšķirību starp dažādiem gaļas gabaliem, saņemiet gaļas izstrādājumu un garšvielu padomus. Jūs paplašināsiet savas zināšanas, un viņš vai viņa varēs jums pārdot savu produkciju. Jūsu miesnieks arī var sniegt jums dažas metodes, kā izmantot lētus gaļas produktus, nezaudējot garšu.

Vai nevēlaties iegūt jaunu draugu? Tad uzlūkojiet to, kas jau ir plauktos, un padomājiet par to. Ietaupiet dažus centus par sadalītām vistas krūtiņām un iesaldējiet tās, lai izmantotu vēlāk. Dariet to dažas reizes, un jūsu ballītei būs nepieciešams tikai došanās uz saldētavu. Jūs varat izmantot ietaupījumus, lai iegūtu pāris alus pudeles.

Viens no lētākajiem bārbekjū ēdieniem ir burgers, bet vai labāk uzmantot tam saldētu gaļu no veikala vai izveidot visu pats? Kaut arī cenas svārstās, nav iemesla nemēģināt atrast labāko risinājumu. Ja esat radošs, ir iespējams pagatavot gardēžu burgerus un joprojām iegūt ballīti par salīdzinoši zemām izmaksām. Izmantojiet lētu produkciju piedevām, piemēram, svaigus sīpolu gredzenus, vai pievienojiet karstu mērci restorāna cienīgiem burgeriem, kas maksā daļu no cenas veikalā.

Ēdienam nav jābūt tik dārgam, kā jūs domājat. Piemēram, ja jūs nopērkat proteīnu, piemēram, hotdogus ar vieglu bekona apvalku vai pasniedziet tos kopā ar lētiem pildījumiem, piemēram, pico de gallo, kečupu un ar garšvielām gatavotus sīpolus.

Daži grilēšanas priekšmeti līdzsvaro budžetu un garšu, piemēram, kebabs vai jebkas, ko ir iespējams pagatavot uz restēm un pildīt ar lētu pildījumus. Apvienojiet lētus liellopu gaļas gabalus un vistas gaļas gabalus ar dažādām lētām sastāvdaļām, piemēram, konservētiem ananāsiem, zaļo papriku un sīpoliem. Iespējas ir bezgalīgas, un jums nebūs jātērē pārāk daudz no šī mēneša algas.

Pat ja jūs esat ļoti taupīgā režīmā, jo jūsu finansiālais stāvoklis neatļauj izklaides, tas nenozīmē, ka no tām ir jāatsakās pavisam. Vasaras ballīte joprojām ir iespējama, ja to plāno gudri vai sliktākajā gadījumā – ļauj to organizēt kādam citam.