2015.gada 17.maijs
Nordea Rīgas maratons
257:15:53:49
D : ST : MIN : SEK

Jaunumi

20/04/2012

Nedēļas nogalē Nordea Rīgas maratons skries Madridē

Mūsu komandas biedrene – Nordea Rīgas maratona projektu direktore Inese Ķīkule, šajā nedēļas nogalē startēs savā 4.maratonā – Spānijas galvaspilsētā Madridē. Līdz šim noskrējusi Medokas, Parīzes un Romas maratonus, kā arī piedalījusies neskaitāmos pusmaratonos un īsākos skrējienos Latvijā un ārvalstīs. Pirms došanās uz Madridi, Inese piekrita padalīties ar dažiem novērojumiem no sava treniņu procesa. Mums likās, ka tie noderēs arī Jums, gatavojoties 20.maijam Rīgā. Un, protams, novēlam Inesei veiksmi Madridē!

Kad sāki gatavoties Madrides maratonam? Un kāpēc Madride?

Ja esi formā, tad maratonam nepieciešami vismaz 4 mēneši. Ja neesi formā un sāc no nulles – droši vien vismaz gads. Kāpēc Madride? Latvijai ir tikai viens mīnuss – pārāk maz saules :). Lai nu kur, bet Spānijas galvaspilsētā tā noteikti būs atliku likām, bet vispār man vienmēr gribējies noskriet Rīgā, protams, tikai šis prieks mums kā organizatoriem iet secen.

Cik intensīvs bija Tavs gatavošanās process? Cik daudz skrēji?

Principā pieturējos pie Nordea Rīgas maratona treniņu plāna, ko esmu vairākkārt veiksmīgi izmēģinājusi uz savas ādas. Tātad 3 reizes nedēļā, intensīvākajos periodos ap 50km nedēļā. Manam ātrumam tas ir vairāk nekā pietiekami.

Kādu laiku plāno savam 4.maratonam?

Tas lai paliek noslēpums. Līdz šim mans rekords pieder Parīzes maratonam – 4 stundas, 22 minūtes, bet Romu pieveicu četrās ar pusi stundās. Mans lēnākais maratons bija Medokas (Bordo) vīnu maratons – tur gan skrējām gandrīz 6 stundas, jo nekādi nevarēju atturēties no dažādiem gardumiem un slavenajiem Bordo vīniem, kas tiek piedāvāti turpat trases malā un pilīs, kurām cauri iet trase.

Tavi 3 ieteikumi tiem, kas 20.maijā skries Rīgā?

Novērtēt savus spēkus. Gatavoties. Startā neaizskriet līdzi pūlim, bet turēties savā tempā. Pēdējā nedēļā atpūsties. Uzaicināt uz līdzjušanu radus un draugus. Un, protams, izbaudīt visu pēc pilnas programmas!

Kurš no līdz šim noskrietajiem maratoniem ir Tavs mīļākais?

Katram maratonam ir sava odziņa. Parīzes maratons noteikti bija visskaistākais – skrējiens pa Elizejas laukiem, gar Sēnu un garām Eifeļa tornim tomēr ir kaut kas neaizmirstams. Medokas – visgaršīgākais. Romas – visitāliskākais :), bezrūpīgs, pilns ar bruģi un pārsteigumiem, bet šarmants, protams.

Inese Ķīkule Nordea Rīgas maratona komandā ir no pašiem pirmsākumiem – precīzāk no 2006.g. rudens, kad sākām plānot pirmo Nordea Rīgas maratonu, kas notika 2007.g. 20.maijā. Būtu grūti atrast kādu maratona plānošanas un organizēšanas aspektu, par ko Inese nezinātu vai nepārzinātu – no trases plānošanas, dalībnieku servisa un starptautiskā marketinga līdz brīvprātīgajiem, elites sportistiem un marketinga kampaņas niansēm. Inese, turies un veiksmes Tev, bet ar jums visiem mēs tiekamies arī šajā svētdienā plkst. 10:00 Mežaparka treniņā!

Foto: Pēc finiša Romas maratonā 2011

Komentāri

 • Sandris

  Pirms 2 gadiem
  Apsveicu ar personisko, jo kā zinu finišēji Madridē aptuveni pirms stundas, tātad ar jaunu personisko.... ap 4h un dazham minuteem ?? :)
 • Aigars

  Pirms 2 gadiem
  Mājaslapā uzrādās 4:10:29. Tātad, PB! Apsveicam!

Pievienot komentāru

Seko mums

 • Twitter
 • Facebook
 • draugiem.lv
 • RSS
 • YouTube
 • flickr
 • pinterest

Video atskats uz 2014

Video atskats uz Nordea Rīgas maratonu 2014

Jaunākais no Facebook

Jaunākais no Twitter